вівторок, 18 січня 2022 р.

      У світі щороку відзначають кілька десятків дивних свят. А чи знаєте ви, що 18 січня святкують Всесвітній день Сніговика?

     Така чудова ідея прийшла в голову німецькому колекціонеру Корнеліусу Гретцу, який у юнацькому віці почав збирати зображення сніговиків. У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса! У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це - Сніговики! Чому ж саме цей день Корнеліус обрав для святкування? За задумом колекціонера, цифра 18 схожа на сніговика і саме в січні у багатьох країнах лежить сніг.


Цікаво знати:

Перші сніговики зображувалися недобрими, лютими сніговими монстрами вражаючих розмірів. Це не випадково, адже в ті давні часи безжальні зими з лютими морозами і вогкими хуртовинами приносили чимало клопоту. Саме тоді і з’явилися повір’я, згідно з якими сніговики представляють реальну загрозу для людей. Вважали, що небезпечно ліпити їх у періоди повного місяця: для людини непослух може обернутися нав’язливими жахливими сновидіннями, нічними страхами й, взагалі, усілякими невдачами.

Перша письмова згадка про сніговика зустрічається в книзі ХVІII століття: там йдеться про «красивого сніговика» гігантських розмірів.

У Скандинавії сніговики були пасткою для злих духів, які приймали їх за людей і вселялися в них. А от назад вибратися не могли. У Норвегії сніговиків називали «білими тролями». Пройти ввечері повз сніговика вважалося поганим знаком, а дивитися на нього в сутінках з вікна було небезпечною справою. А в Румунії, для відлякування злих духів, сніговика прикрашали намистом з часнику.

Найбільшого у світі сніговика зліпили в 2008 році в місті Бетель (США). Його висота становила 37 метрів, а на виготовлення пішло 6 тисяч тонн снігу. Будівництво тривало цілих 2 тижні, використовувалася навіть важка техніка. Для Олімпії, так назвали снігову бабу, спеціально зв’язали шарфик довжиною 40 метрів. А вії замінили лижами.

А от самого маленького сніговика, розміром не менше 10 мікрометрів (0,01 мм, створили вчені з Національної фізичної лабораторії Великобританії. Зібрали з маленьких кульок, які використовуються для калібрування електронних мікроскопів. А потім найтоншим іонним променем намалювали на обличчі очі, ніс і навіть посмішку.

А це наші незвичайні сніговички. Завдяки їм ми на уроці українськрї мови згадали про зимові канікули і повторили про частини мови.





пʼятниця, 7 січня 2022 р.

 Вітаємо з великим і світлим  святом — Різдвом Христовим! Бажаємо добрих і позитивних емоцій, чистоти в помислах, тепла і щирості рідних і близьких людей. Нехай гармонією наповнюється душа і тіло, знаходячи бажане власне щастя! І не забуваймо зміст Різдва - це народження Ісуса Христа!!!